KURSUS - KÜLLUSLIK SUHE: EMA JA LAPS

kohtume 8 korda, 21.sept-09.nov 2019, laupäeviti 10.00-13.30, Tartus

 

grethe-ee0361.jpg

Me kõik tahame olla imelised emad ja kogeda usaldavat ning ühendatud suhet oma lapsega. Teoorias on kõik lihtne. Kui praktika aeg kätte jõuab, võime kogeda aga nõutust ja jõuetust ja ka seda, et vanad mustrid meie enda lapsepõlvest kerkivad pinnale. Sellel kursusel ehitame kindla ja sujuva silla selle suhteni, mida oma lapsega soovime ja selle emani, kes me olla soovime ning alustame sellest kohast, kus me parasjagu oleme.

Ehk kui sind kõnetavad teemad nagu kehataju ja intuitsioon, vabad ja armastavad suhted, ühendatus ja kohalolu, austav ning rahumeene lapsevanemlus….ja sa soovid teada kuidas ja osata kõike seda praktikas rakendada, siis see kursus on just Sulle!

Selle kursuse kavatsus ei ole mitte see, et “keegi väljastpoolt hakkab sulle ütlema, mida ja kuidas teha”, vaid hoopis see, et saaksid enda kätte vajalikud tööriistad ja toetuse, et ise vastata oma küsimustele ning ise õppida kuulama oma Sisemist Teejuhti. Otse. Ilma vahendajateta. Minu kursused on alati väga praktilised. Kõige suurem osa kursusest jääb seega kohtumiste vahele, sellesse ruumi, kus oled Sina ja Sinu laps/lapsed ja kus sa saad päriselt uus olla, katsetada, tunnetada ja praktiseerida. Ma jagan Sinuga tehnikaid (vähemalt 6 praktiliselt toimivat tehnikat oma reaalsuse muutmiseks), juhendatud meditatsioone (3 akustilist juhendatud meditatsiooni + audioharjutused), harjutusi, praktikaid ja põhjaliku kirjaliku materjali-raudvara - mitte selleks, et neid kõiki ja kohe uhama hakata, vaid selleks, et Sa saaksid iga hetkel valida midagi, mis toetab just Sind. Et Sa saaksid alustada sellest, mis kõnetab ja mis toimib ja mis viib päriselt edasi. Ja liikuda omas tempos.

Me kohtume sügisel 8 korda. Igal kohtumisel avan uue tahu ja teema iseendaks ja lapsevanemaks olemises (lapse vanus ei ole oluline), jagame, küsime ja vastame, teeme süva-protsesse ning läbime ühe toetatud ja täispika Algallika Hingamistöö sessiooni, mis aitab nii füüsilisel, mentaalsel kui vaimsel tasandil jätta “vana” seljataha ning valida enda jaoks uued ja toetavad mustrid.

Ma tutvustan Sulle ka Sisemise Teejuhiga ühendumise maailma, sest ei mina ega ükski teine inimene, õpetus või raamat ei saa olla Sinuga 24/7 ja anda Sulle täpselt selliseid vastuseid nagu Sina vajad. Aga Sina oled…iseendaga koos. Kogu aeg. Ja kõik vastused on Sul juba olemas. Olgu sinu küsimused seotud teismelise tütre endassesulgumisega või probleemidega lasteaias või koolis või ehk on hoopis teemaks potitamine, öine uni? Või jageled iseenda emotsioonidega ning võimekusega oma lastega sammu pidada ja neid toetada? Nüüd ehitame silla. Sinu ja vastuste vahele.

Tutvu minu, minu kodulehe, facebooki inspiratsioon-postituste ja kogu kursusega siin lähemalt. Tunneta, kas see on Sinu jaoks ja kui sees heliseb “jah”, siis oled oodatud registreeruma!

KOHTUMISED

 1. kohtumine: Mina olen atmosfäär. (21.09)

  Kuidas luua kodus sellist õhkkonda, mis kõiki toetaks? Mis on rahuldustpakkuvate suhete võti? Vaatleme laiemalt seda, kuidas toimib loodus, kes me ise selle keskel oleme ja kuidas on see seotud meie koduse elu ja suhetega kõige praktilisemal viisil. Õpime suhete loomise ABC’d.

 2. kohtumine: Hingamine, keha, sisemine teejuht (28.09)

  Läheme sügavuti hingamise olemusega ja avastame, kuidas hingamine meid igapäevaselt saab aidata. Astume armastavasse suhtesse ka oma kehaga: mis on keha, kuidas temaga sõbraks saada ja kuidas kehataju praktikas kasutama hakata? Kes või mis on Sisemine Teejuht ja kuidas saada oma igapäevastele küsimustele erakordseid vastuseid, mis sobivad kui rätsepa-ülikond?

 3. kohtumine: Energia, järjepidevus, tähelepanu (05.10)

  Mis on energia ning kuidas energiat suunata ja kuidas oma elujõust pakatava lapsega sammu pidada? Kuidas energiat juurde saada ja energiataset teadlikult tõsta? Kuidas saavutada oma elus ja praktikates järjepidevust? Kohtume ka rütmiga: hommik, lõuna, õhtu, öö. Oma tähelepanu teadlik suunamine ja kasutamine.

 4. kohtumine: Tunded ja mida nendega teha: tunnete tundmine, praktiline kehale järgnemine, intuitsioon (12.10)

  Lapsed tunnevad väga palju ja iga päev. Nende toetamiseks läheme algusesse: mis on tunne? Kuidas lapsi ja iseennast kõigi nende emotsioonide juures toetada, tasakaalustada ja kuidas ise selle juures mõistuse või siis hoopis südame juurde jääda? Lisaks läheme kehatajuga veelgi rohkem süviti ja avastame intuitsiooni uued tasandid.

 5. kohtumine: Uus hetk ja andestamine, emotsionaalne puhastus, kohalolu, praegune hetk ja vabadus (19.10)

  On keeruline olla selline lapsevanem nagu tahaks, kui meie enda minevik ja lapsepõlv meid kogu aeg kummitama tuleb. Nii mõnigi pahameelepuhang ei ole seotud meie lapsega, vaid hoopis meie enda lapsepõlvega. Vaatleme, mis meid käivitab. Andestame, vabastame, lööme platsi puhtaks ja astume uude.

 6. kohtumine: Austavad suhted, dialoog, selgus ja mina-keel (26.10)

  Kes mu laps tegelikult on ja mis on ja ei ole lapsevanemana minu ülesanne? Tänapäevane lapsevanemlus ja austavad suhted. Praktilised oskused kõigile toimivate lahenduste leidmiseks. Ise-enda audentse hääle ja eneseväljenduse (taas)leidmine. Toome suhetesse veelgi rohkem selgust.

 7. kohtumine: Vastutus, piirid ja piiritus, alistumine ja lubamine (02.11)

  Mis teema nende piiridega siis ikkagi on ..mis on “piir” ja kuidas seda luua või mitte luua, on neid vaja või ei ole vaja? Avardume piiritusse ja vaatleme, mis on võimalik ja vajalik. Mis on tegelikult vastutusvõime ja kuidas õpib laps vastutama? Õpime ka puhkama, valima vaikust ja tõeliselt usaldama.

 8. kohtumine: Rõõm ja nauding, õnn kui praktiline valik, heaolutunde avardamine (09.11)

  Kui oleme oma rõõmu ja tõelise elunautimisega kord kontakti loonud, siis kuidas seda heaolutunnet avardada ja endale veelgi rohkem lubada? Kuidas aidata last ühest tegevusest teise ja läbi elumuutuste rahulikul ning turvalisel viisil?

(Kursuse teemade järjekord ja sisu võib jooksvalt veidi muutuda. Oleme avatud ja paindlikud, sest kursuse lõppversiooni panen paika vahetult enne kursuse algust, et kõik oleks värske, asja-ja ajakohane. Kõik teemad kursuse jooksu siiski läbime ning kõigile küsimustele saad samuti vastused.)

LISAKS: väike ja turvaline seltskond sarnaselt mõtlevaid emasid, kirjalikud materjalid ja audiofailid (juhendatud harjutused ja meditatsioonid), võimalus terve kursuse vältel minuga jagada, küsida ja saada kvaliteetset toetust. Kursus on üles ehitatud nii, et peaaegu kõiki harjutusi on võimalik kodus teha laste kõrvalt või koos lastega. Siiski ütlen kohe ära, et otseselt “lastega” ei hakka me midagi tegema (ehk me ei vaatle last kui objekti, mille peal hakata aga uusi meetodeid rakendama), vaid muutumisse ja avardumisse astume me ise.

grethe-ee0391-2.jpg

TEISTE KOGEMUSED

Kui soovid mõista, kas see ikka on Sinu jaoks, siis palun tutvu minu kodulehel ka teiste kogemusega, kes juba varem minu kursustel on osalenud.

ÜLLE kogemus

GRETHE kogemus

SANDRA kogemus

HIND JA ASUKOHT

Kursus toimub Tartus ja täpne asukoht on selgumisel.

Kursuse hind varajasele registreerujale kuni 21.08 on 280 eur.

21.08-14.09 on kursuse hind 320 eur.

Kursuse eest on võimalik maksta ka mitmes osas (kuni neljas osas).

Koha tagab ettemaks 50 eur (tagastatav kuni 2 nädalat enne kursuse algust), Heliton Handcrafts OÜ, EE417700771003377645, selgitusse: osaleja nimi, IIDALA ettemaks. Arve saamiseks palun saada e-mail iidala@iidala.com ja isegi kui sa arvet ei vaja, siis anna e-maili teel oma registreerumisest siiski märku, nii oskan Sinuga ühendust võtta!

LOE VEEL:

KES MA OLEN JA MIS ON MINU KOGEMUS?
Olen Iida-Leena Materasu. Naine, ema (mul on 2 poega), terapeut, nõustaja, kirjutamise entusiast, inimene. Minu kogemus Algallika Protsessi ja Hingamistööga on 18 aastat, terapeudi õppe läbisin 9 aastat tagasi ning aktiivset kogemust terapeudina ja isikliku arengu ning lapsevanemluse nõustajana on viimased 5 aastat. Olen juhendanud nii eraisikuid kui gruppe, viinud läbi kursuseid nii Algallika Hingamistöös kui ka minu enda poolt väljatöötatud tehnikate ja teadmistega, mis kannavad ühisnimetust Iidala Kursused. Iidala emadekursuse “Külluslik Suhe: Ema ja Laps”, töötasin välja 2018 aastal ning täiendan ja uuesti-loon oma kursuseid pidevalt, seega on 2019 aasta versioon hoopis pikem ja veelgi rikkalikum.

Oma õpetajateks pean lisaks Binnie A Dansbyle veel ka Eckhart Tollet, Abraham Hicksi ja raamatut A Course In Miracles. Lisaks on avanud mulle uksi ja andnud inspiratsiooni ka Anna Marciniak, Christie Marie Sheldon, Lauri-Anne King ja mitmed-mitmed erinevad raamatud. Lastekasvatuse poole pealt toon oluliste autoritena välja Jesper Juuli ning Thomas Gordoni. Ma loen palju, täiendan ja hoian end kursis, kuid see, mida ma Sulle edasi annan on siiski väga minu ja väga otse, sest raamatuid võid Sa ise ka lugeda ja lihtsalt kellegi teise info edastamine pole minu teetass. Loodan, et saan Sulle Sinu teekonnal toeks olla just sellisel viisil nagu Sina praegu vajad.

MIS ON ALGALLIKA PROTSESS JA HINGAMISTÖÖ?

Sügavalt puhastav, tervendav, ühendav ja väestav meetod.

Algallika Protsess ja Hingamistöö on õrn, kuid tohutult tõhus meetod, et vabastada nii kehast (rakkudest) kui ka meelest pingeid. See loob võimaluse ühenduda sellega, kes me tõeliselt oleme ning selge kavatsusega tuua enda süsteemi uusi ja toetavamaid vibratsioone ning mõtteid. Algallika hingamistöö tervendab - muudab tervikuks. Kus iganes ma ka ei viibiks, on hingamine minu jaoks alati kättesaadav ning toob mind koju: turvalisuse, selguse ja armastuse juurde.

Kui meie rakud ja närviühendused uuenevad ning valime teadlikult aktiveerida uusi vibratsioone, mõelda uusi mõtteid ja tunda uusi tundeid, siis avame end uutele võimalustele, uutele suhtlusviisidele, uutele suhetele ja uuele eluvaatele. See tähendab, et saame sõna otseses mõttes uue elu!

Mõte + energia = tulemus. Algallika hingamistöös valime teadlikult uued toetavad mõtted ning aktiveerime need oma kehas energiaga, hingamisega. Me avardume üha suuremale ja kõrgemale energiale ning teeme oma kehasse ruumi juurde - nii on energial võimalik voolata.

On teaduslikult tõestatud, et 1 tund teadlikku ühendatud hingamist aitab puhastada keha toksiinidest.

Eraseansi korras hingamissessioon koos nõustamisega kestab kokku umbes 2.5h. Grupihingamise puhul läbime eelnevalt mõne kirjaliku või suulise protsessi, seame kavatsuse ja hingamine ise kestab umbes 1h. Terve selle aja toetab sind kogenud, professionaalne ning armastav terapeut. Olen Algallika terapeudina läbinud 3 aastat terapeudiõpet, lisaks ühe aasta supervisiooni õpet, kogemust hingamistööga on aga juba rohkem kui 15 aastat, millest 5 aastat olen aktiivselt juhendanud gruppe ning toetanud erakliente. Paljudel minu esmakordsetel klientidel on hingamistöö ja erinevate meetodite kohta olnud rohkelt küsimusi: kui ka Sina tunned end mõnes aspektis ebakindlana, võid mulle vabalt kirjutada ning koos leiame selguse, kas Algallika meetod võiks olla Sinu jaoks. Iidala Emadekursuse raames juhendan sind igal kohtumisel läbi täispika ja läbinisti leebe ning turvalise hingamissessiooni. Miks? Sest muutuseid on kõige tõhusam ellu viia iseenda kehas ja rakutasandil. Nii hakkab teooria praktikana lausa ise meist välja kiirgama.

Rohkem infot Algallika Protsessi ja Hingamistöö kohta leiad ka selle meetodi looja ja minu isikliku mentori, Binnie A Dansby kodulehelt:  www.binnieadansby.com 

OLED SÜDAMEST OODATUD!