ÜLLE

(Kursus “Külluslik suhe – ema ja laps” ehk praegu sama kursus “Sisemise Teejuhi” nime all, 2018) 

See kursus otsis mind üles hetkel, kui ma olin, ma arvan, langemas, langemas… Olin päris piiri peal ja tänu tütre Heleri kaasabile ja utsitamisele sai minust usin õpilane. Terve minu eelnev elu on olnud hirm kõige uue ja eriti võõraste inimeste seltskonda sattumise ees. Aga huvitaval kombel, juba meie esimesel kohtumisel, tundsin end täitsa koduselt ja mõnusalt, justkui oleks varem üksteist teadnud…. 

winter-landscape-2571788_1920.jpg

Olen muutunud endalegi üllatuseks rõõmsamaks, julgemaks, enesekindlamaks. Huvitaval kombel on meil hakanud käima külalised ( varem nagu ei käinud eriti) ja ma oskan neist rõõmu tunda ning nendega suhelda. Ja muidugi ise otsin põnevaid väljakutseid oma igapäevaellu ning otsides ja külastades vanu tuttavaid üles.

Hingamissessioon oli kindlasti väga vajalik kursuse osa. Mulle isiklikult täiesti esmakordne kogemus. Ise sain tänu sellele lahti mitmest hirmust. Aitäh! Materjale oli piisavalt, aga alati võib neid veelgi rohkem olla, sest need on  põnevad, huvitavad, väga hästi kirjutatud. Harjutused kõik on erilised ja kutsuvad teostama, mõned neist on kindlasti jäänud veel kahe silma vahele, aga küll needki üles leiab, konspekti taas ja taas sirvides, kui on nende kord ja aeg. Audiojuhendid olid samuti minu jaoks uudne ja huvitav. Nende jaoks püüan leida rohkem kohalolu ja rahu, et neid kuulata ja tunnetada. Ja ma leian selle aja.
 
Mind kõnetas eriliselt tunnustamine ja “ST” harjutus, mis raputas mind tõega üles ja pani tegutsema, et mitte lasta korduda samasugusel elul, millist elevad minu vanemad.
Lasin lahti hirmust, kartes oma kallist abikaasat. Tehes ära tema eest ja tagant enamus töid ja sellega lükates justkui perest eemale. Samas saime me tegelikult ka varem väga hästi läbi, on meie suhe muutunud veelgi südamlikumaks ja tundelisemaks. Otse ei ole ta julgenud või osanud mulle öelda, kui vajalik see kursus mulle ja perele oli, siis vanemale tütrele on ta küll ainult positiivset rääkinud ja isegi palunud veel leida mulle või siis meile mingit samasugust kursust.
 
Kindlasti kannan ma kaasas Sinu antud tunnustamisi, Sinu sooja pilku, säravat naeru… Igapäevasesse ellu võtan kaasa konspekti, rõõmukirja ja kogu aeg on minu aeg.
Suurim ime! Ma olen saanud endale ümber nähtamatu kaitse,millest ei tungi läbi miskit paha, aga tõmbab ligi küllaga rõõmu ja armastust!
 
Kõige rohkem meeldivadki mulle praktilised harjutused, sest neid saab katsetada ja kasutada kõikjal ja samas näeb koheselt tulemust. Mõnikord õnnestub hästi ja teinekord paremini! Enamus aega olen ma vähemalt kolme lapsega koos ning nemad ongi minu parimad õpetajad ja hindajad ning peegeldajad. Tänu neile ja  Sinu antud õpetuste järgi arenen ma iga päev.
 
Jätka koolitamisteg , Sa oskad seda nii hästi! Aita ja paita.